לכניסה לאיזור האישי

חשוב לדעת

תקנות חדשות מהאוצר, תקרות מס ועדכונים חשובים. 

תנו לנו לעשות את העבודה בשבילכם, המחלקה המקצועית שלנו מתמצתת לכם את עיקרי הדברים מהחוזרים הרלוונטיים והמידע העדכני ביותר כדי שאתם תוכלו להתעסק במה שחשוב באמת.  

בימים אלו אנו בונים את אתר המעסיקים בו נרכז עבורכם את כל החומר המקצועי החשוב והמעודכן ביותר, הכולל גישה לאזור האישי של מעסיק שיאפשר לכם בין היתר לבצע פעולות, לקבל נתונים מעודכנים אודות העובדים 
בארגון והוצאת דוחות.

עד אז ריכזנו עבורכם את כל העדכונים החמים:

 

זוכרים את הימים שבהם החיסכון הפנסיוני נתפס כחיסכון סולידי? מים רבים זרמו בנהר מאז, וכיום ישנה מודעות רבה בקרב החוסכים לערך הרב שניתן להפיק מחיסכון זה. קרנות הפנסיה משלבות בהשקעות שלהן אפיקים ברמות סיכון שונות החל ממניו דרך אגרות חוב ועד השקעות בנכסים לא סחירים או בשמן האחר "השקעות אלטרנטיביות", האם הן השקעות אלטרנטיביות? איך הן משפיעות על התשואה בפנסיה שלכם?  

מבוטחים רבים כבר בוודאי שמו לב כי זו התקופה בשנה שבה מתחילות חברות הביטוח וקרנות הפנסיה לשלוח את הדו"חות השנתיים. כדי להכיר קצת יותר טוב את הדו"ח ולהבין את המידע שמוצג בו, הכנו את המאמר הבא עם מידע חשוב ושימושי.

שני מכשירי חיסכון עם מאפיינים דומים אך גם שונים, לשניהם יתרונות וחסרונות. מה מציע כל אחד ומה חשוב לדעת לפני שבוחרים? מאמר זה מיועד לעשות סדר למשקיעים. רגע לפני בחירת חיסכון לטווח קצר או בינוני, חשוב לדעת כי ישנן כמה אפשרויות. מכשיר החיסכון הראשון הוא פוליסת החיסכון, המפוקחת על ידי רשות שוק ההון החיסכון והביטוח במשרד האוצר.

בשוק העבודה של השנים האחרונות, עובדים רבים מחליפים עבודה ועוברים בין ארגונים בתדירות גבוהה יותר מאשר בעבר, כאשר משבר הקורונה העצים את התופעה הזו עוד יותר. כמובן שגם מצד מעסיקים יכולים להתרחש שינויים ארגוניים, שיחייבו סיום עבודה של מי מעובדיהם, לצרכי ייעול והתאמה לעולם המשתנה.  בעת סיום עבודה מתקיים תהליך בין המעסיק, העובד, הקופות האישיות שבהם מנוהל החיסכון הפנסיוני של העובד וכן רשות המיסים, וזאת במטרה לייצר את הרישום והמסמכים הנדרשים בעניין כספי הפיצויים שלהם זכאי העובד וכן לצורך רציפות ביטוחית בתוכנית הפנסיונית ושמירת הזכויות של העובד. מדובר באחד התהליכים הארגוניים המורכבים יותר שבין מעסיק לעובד. אם כך, מה האחריות של המעסיק בתוך התהליך? איזו תמיכה המעסיק יכול לקבל במסגרת שירותי התפעול שמעניק לו מנהל ההסדר? איך הופכים את התהליך לפשוט ויעיל יותר? לא פחות חשוב מכל זה, איך דואגים שהעובד לא ילך לאיבוד לאורך הדרך? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם. 

עולם התפעול הפנסיוני מתקדם כל הזמן במטרה להקל על מעסיקים בניהול המוצרים הפנסיוניים של עובדיהם. שליטה בטכנולוגיות חדשניות, מתן מבחר שירותים מגוון למעסיקים והיכרות עם עולמות התעסוקה השונים – כל אלו הם רק חלק מהשיקולים שיש לקחת בחשבון בבחירת מנהל הסדר פנסיוני. מה היתרונות הגלומים בבחירת מנהל הסדר פנסיוני כגורם מתפעל? כל המידע במאמר שלפניכם.

סוף השנה כבר כאן, ואיתו חלון הזדמנויות קצר שבו מומלץ למעסיקים לרענן את רשימת המשימות והבדיקות, כדי לסיים את השנה בדרך הטובה ביותר. מדובר בביצוע פעולות חשובות כגון הפקדות לתכניות הפנסיוניות, בדיקת היזונים ובדיקת הסכמי הטבות. מה חשוב לדעת? מתי כדאי לפעול? כאן כל המידע החשוב למעסיק – לגזור ולשמור

הכירו את מיי פנסיה – השירות הדיגיטלי להצטרפות עובדים בואו נודה בזה – קליטת עובד חדש היא תהליך מסורבל עבור המעסיק. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על צירופו לתוכנית פנסיונית וקליטתו לעבודה. הטפסים הרבים, ההתלבטויות וקבלת ההחלטות, ליווי העובד והמעקב אחר השלמת התהליך על ידו, גוזלת מהמעסיק זמן רב והתעסקות, שהיא למעשה, מיותרת. על כתפיו של המעסיק מוטלות משימות רבות בתהליך זה, בטח לאור הרגולציה המשתנה תכופות המוסיפה גם היא אחריות רבה.

לקראת גיל הפרישה, ישנם שיקולים שונים שניתן לקבל ועשויים להשפיע על גובה הפנסיה שתקבלו. כיצד מחושבת הפנסיה? מהו מקדם הקצבה? וכיצד הוא משפיע על הבחירה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים? כל התשובות במאמר לפניכם.

השקעה ברמת סיכון משתנה, יתרונות פנסיוניים וכסף נזיל וזמין – כל מה שרציתם לדעת על פוליסת חיסכון ומדוע היא אחד המוצרים המבוקשים ביותר בעולם הפיננסי.

אם כבר עברתם את שלב הבחירה המהותי בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים, כדאי שתדעו: תפקידו של הסוכן הפנסיוני לא מסתכם בהתאמת סוג התוכנית הפנסיונית; גם לאחר שבחרתם קרן פנסיה, נדרש ליווי של סוכן פנסיוני מקצועי במגוון ההחלטות שיש לבצע בתוכנית הפנסיה. מה למשל?

כל אחד מאיתנו התמודד או יתמודד עם שאלת השאלות בשלב כזה או אחר בחייו: איזה מוצר פנסיוני טוב ועדיף יותר, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? ובאיזה מהמסלולים נצבור חיסכון גבוה יותר לגיל פרישה?

כל מה שרציתם לדעת על קופת הגמל הפופולרית, ולא העזתם לשאול רבות דובר ועוד ידובר על קופות הגמל השונות, אבל מה אנחנו באמת יודעים על קופת גמל להשקעה? האם המוצר מתאים לכולם? מהם היתרונות והחסרונות? ומה אטרקטיבי יותר - קופת גמל להשקעה או מסלול פיקדון בבנק שלכם? כל הפרטים ומידע נוסף במאמר הבא.

תפעול פנסיוני נפרד, או תפעול ושיווק באמצעות מנהל הסדר פנסיוני. מה נכון יותר לארגון שלך? 

הגופים המוסדיים מגבירים אכיפת תשלום בגין חוב ריבית פיגורים. לאחרונה אנו מבחינים בריבוי של פניות מצד הגופים המוסדיים למעסיקים בדרישת תשלום בגין חוב ריבית פיגורים.  חוב פיגורים נוצר בעקבות פיגור קצר מועד, כלומר החל מאיחור בתשלום של יום ומעלה ועד למצב שבו לא הועבר תשלום כלל או שתשלום כזה עוכב במשך ימים רבים.

במסגרת הרפורמה בתהליכי סליקת הכספים משנת 2016, נקבעה חובת דיווח על הפקדת תשלומים באופן דיגיטלי ובקובץ במבנה אחיד הנקרא ממשק מעסיקים. למעשה, הרפורמה יישרה קו באופן הדיווח של מעסיקים על הפקדות תשלומים לחיסכון הפנסיוני של עובדיהם, ובנוסף לממשק מעסיקים, קבעה גם כי באחריות חברות הביטוח להעביר משוב הנקרא היזון חוזר, שמטרתו לבקר את תהליך הפקדות הכספים במוצרים הפנסיוניים של העובדים.

הגיע הזמן לעבור למנהל ההסדר המתקדם ביותר

טעות בשם, יש להזין 2 תווים לפחות (עברית בלבד)
טעות במייל, חסר @ או סיומת
טעות במספר הטלפון, בדקו שוב
שדה חובה
Invalid Input
`