חשוב לדעת

תקנות חדשות מהאוצר, תקרות מס ועדכונים חשובים. 

תנו לנו לעשות את העבודה בשבילכם, המחלקה המקצועית שלנו מתמצתת לכם את עיקרי הדברים מהחוזרים הרלוונטיים והמידע העדכני ביותר כדי שאתם תוכלו להתעסק במה שחשוב באמת.  

בימים אלו אנו בונים את אתר המעסיקים בו נרכז עבורכם את כל החומר המקצועי החשוב והמעודכן ביותר, הכולל גישה לאזור האישי של מעסיק שיאפשר לכם בין היתר לבצע פעולות, לקבל נתונים מעודכנים אודות העובדים 
בארגון והוצאת דוחות.

עד אז ריכזנו עבורכם את כל העדכונים החמים:

 

העובדים הם הנכס החשוב ביותר למעסיק והשאיפה היא שכחלק מהתנאים המוצעים, יקבל העובד שירות מקצועי, מקיף ומתקדם בכל הקשור לניהול ההסדר הפנסיוני והפיננסי. כדי לקבל את המוצר והשירות הטוב ביותר בתחום הפנסיוני, יש לבחור מנהלי הסדר פנסיוני מהשורה הראשונה.

שנה אזרחית חדשה היא הזדמנות לעשות סדר בניהול הספקים שלכם. ההמלצה שלנו היא לבדוק את התיק הפנסיוני של העובדים שלכם על מנת לעזור להם לחסוך ולייעל את השירות, החל מהעלויות הפנסיוניות, דמי הניהול ועד הסעיפים הקטנים בכיסוי הביטוחי. 

כל מעסיק במשק יודע, כי גוף מקצועי המנהל את כספי הארגון ודואג לנתב אותם למקום הנכון ובצורה הנכונה – הוא נכס בערך ערך. כידוע, אחת מחובותיו הבסיסיות של המעסיק כלפי העובד, הינה לבצע הפקדות למוצרים הפנסיוניים במועדים קבועים בהתאם לחוק. יתרה מכך, רפורמה שנקבעה בשנת 2016 קבעה את אופן הדיווח של מעסיקים על הפקדות תשלומים לחיסכון הפנסיוני של עובדיהם - באופן דיגיטלי ובקובץ במבנה אחיד, הנקרא ממשק מעסיקים.

עם תום עונת החופשים והחגים, הגיעו ימי שגרת העבודה ואיתם הצורך של המעסיקים לנהל ביעילות את השירותים הפיננסיים בארגון, וביניהם כמובן החיסכון הפנסיוני. לאור החשיבות שהמדינה מעניקה לחיסכון הפנסיוני של העובדים, היא אף קבעה במסגרת חוק הפנסיה שורת תקנות, הקשורות לניהול ההסדר הפנסיוני של העובדים. כמו כן, גם מהצד של העובד, חלק בלתי נפרד מתנאי ההעסקה הוא שירות מקצועי, מקיף ומתקדם בכל הקשור לניהול ההסדר הפנסיוני. אם כך, איך בפועל המעסיק יכול לדעת האם הוא נעזר בגוף מקצועי היודע לנהל את הכספים וידאג לנתב אותם למקום הנכון ובצורה הנכונה? כל היתרונות בבחירה הנכונה במאמר הבא.

בחודש נובמבר 2021 אישרה הכנסת במסגרת חוק ההסדרים רפורמה ושינוי מנגנון הבטחת תשואה בקרנות הפנסיה. בעקבות הרפורמה, יבוטל מנגנון רשת הביטחון של הבטחת התשואה באמצעות אג"ח מיועדות בקרנות הפנסיה. המשמעות היא שהמדינה תפסיק להנפיק אג"ח חדשות לקרנות, ובמקומן, בחודש אוקטובר 2022 ייכנס לתוקף מתווה חדש שיחול על כל ההפקדות החדשות בקרנות הפנסיה. במאמר זה נצלול לעומק על מנת להבין כיצד צעדים אלו צפויים להשפיע על החוסכים בקרנות הפנסיה.

  בעולם החיסכון הפנסיוני ישנן שתי קרנות פנסיה נפוצות ומדוברות – קרן פנסיה מקיפה וקרן פנסיה משלימה. בתקופה שבה משקיעים רבים מחפשים למקסם את קופות החיסכון שלהם, לצד וודאות ורשת ביטחון חזקה, עולה שאלה לגבי הכדאיות בחיסכון בקרן פנסיה משלימה על חשבון קרן הפנסיה המקיפה.

בוודאי נתקלתם בחודשים האחרונים בכותרות המדורים הכלכליים העוסקות בירידות בשוק הון החל החל מ"האינפלציה דוהרת קדימה", "הריביות עולות" ועד "כמה הפסדתם בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות?". על רקע מגמה זו, ציבור המשקיעים מתחיל לשאול את עצמו שאלות, ובצדק – מה כדאי לעשות? האם הוא משקיע במקומות הנכונים? אולי כדאי בכלל למכור את התיק, גם אם מדובר בהפסד? 

קרן השתלמות נחשבת לאחת מאפיקי החיסכון הפופולאריים ביותר כיום בישראל, בין השאר בזכות הטבות המס המשמעותיות המוענקות לבעלי הקופה. כדי למקסם את יתרונותיה, חשוב להתאים את הקרן לצרכים ולמטרות האישיות של החוסך ובמידת הצורך אף לנייד אותה למסלול השקעה מתאים. לנוחיותכם, מגוון שאלות ותשובות בנושא קרן השתלמות במאמר הבא.

זוכרים את הימים שבהם החיסכון הפנסיוני נתפס כחיסכון סולידי? מים רבים זרמו בנהר מאז, וכיום ישנה מודעות רבה בקרב החוסכים לערך הרב שניתן להפיק מחיסכון זה. קרנות הפנסיה משלבות בהשקעות שלהן אפיקים ברמות סיכון שונות החל ממניו דרך אגרות חוב ועד השקעות בנכסים לא סחירים או בשמן האחר "השקעות אלטרנטיביות", האם הן השקעות אלטרנטיביות? איך הן משפיעות על התשואה בפנסיה שלכם?  

מבוטחים רבים כבר בוודאי שמו לב כי זו התקופה בשנה שבה מתחילות חברות הביטוח וקרנות הפנסיה לשלוח את הדו"חות השנתיים. כדי להכיר קצת יותר טוב את הדו"ח ולהבין את המידע שמוצג בו, הכנו את המאמר הבא עם מידע חשוב ושימושי.

שני מכשירי חיסכון עם מאפיינים דומים אך גם שונים, לשניהם יתרונות וחסרונות. מה מציע כל אחד ומה חשוב לדעת לפני שבוחרים? מאמר זה מיועד לעשות סדר למשקיעים. רגע לפני בחירת חיסכון לטווח קצר או בינוני, חשוב לדעת כי ישנן כמה אפשרויות. מכשיר החיסכון הראשון הוא פוליסת החיסכון, המפוקחת על ידי רשות שוק ההון החיסכון והביטוח במשרד האוצר.

בשוק העבודה של השנים האחרונות, עובדים רבים מחליפים עבודה ועוברים בין ארגונים בתדירות גבוהה יותר מאשר בעבר, כאשר משבר הקורונה העצים את התופעה הזו עוד יותר. כמובן שגם מצד מעסיקים יכולים להתרחש שינויים ארגוניים, שיחייבו סיום עבודה של מי מעובדיהם, לצרכי ייעול והתאמה לעולם המשתנה.  בעת סיום עבודה מתקיים תהליך בין המעסיק, העובד, הקופות האישיות שבהם מנוהל החיסכון הפנסיוני של העובד וכן רשות המיסים, וזאת במטרה לייצר את הרישום והמסמכים הנדרשים בעניין כספי הפיצויים שלהם זכאי העובד וכן לצורך רציפות ביטוחית בתוכנית הפנסיונית ושמירת הזכויות של העובד. מדובר באחד התהליכים הארגוניים המורכבים יותר שבין מעסיק לעובד. אם כך, מה האחריות של המעסיק בתוך התהליך? איזו תמיכה המעסיק יכול לקבל במסגרת שירותי התפעול שמעניק לו מנהל ההסדר? איך הופכים את התהליך לפשוט ויעיל יותר? לא פחות חשוב מכל זה, איך דואגים שהעובד לא ילך לאיבוד לאורך הדרך? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם. 

עולם התפעול הפנסיוני מתקדם כל הזמן במטרה להקל על מעסיקים בניהול המוצרים הפנסיוניים של עובדיהם. שליטה בטכנולוגיות חדשניות, מתן מבחר שירותים מגוון למעסיקים והיכרות עם עולמות התעסוקה השונים – כל אלו הם רק חלק מהשיקולים שיש לקחת בחשבון בבחירת מנהל הסדר פנסיוני. מה היתרונות הגלומים בבחירת מנהל הסדר פנסיוני כגורם מתפעל? כל המידע במאמר שלפניכם.

סוף השנה כבר כאן, ואיתו חלון הזדמנויות קצר שבו מומלץ למעסיקים לרענן את רשימת המשימות והבדיקות, כדי לסיים את השנה בדרך הטובה ביותר. מדובר בביצוע פעולות חשובות כגון הפקדות לתכניות הפנסיוניות, בדיקת היזונים ובדיקת הסכמי הטבות. מה חשוב לדעת? מתי כדאי לפעול? כאן כל המידע החשוב למעסיק – לגזור ולשמור

לקראת גיל הפרישה, ישנם שיקולים שונים שניתן לקבל ועשויים להשפיע על גובה הפנסיה שתקבלו. כיצד מחושבת הפנסיה? מהו מקדם הקצבה? וכיצד הוא משפיע על הבחירה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים? כל התשובות במאמר לפניכם.

הגיע הזמן לעבור למנהל ההסדר המתקדם ביותר

טעות בשם, יש להזין 2 תווים לפחות (עברית בלבד)
טעות במייל, חסר @ או סיומת
טעות במספר הטלפון, בדקו שוב
שדה חובה
Invalid Input
`